Jakie są rodzaje wykładzin dywanowych?

Na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów wykładzin. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje o tym, jakie wykładziny Gdańsk można kupić. Do najbardziej popularnych zaliczają się wykładziny dywanowe. Na rynku znaleźć można zarówno wykładziny wykonane z włókien syntetycznych, jak i naturalnych. Jeśli chodzi o wykładziny naturalne, to są one wykonane najczęściej z wełny oraz bawełny lub też z łodyg agawy czy też trawy morskiej.

Wykładziny wykonane z wełny charakteryzuje się elastycznością i sprężystością. Kolejnymi zaletami, które mają wykładziny Gdańsk, są właściwości antyelektrostatyczne oraz w przypadku dużej wilgotności włókna ją magazynują, a w przypadku suchego powietrza, są w stanie oddawać wilgoć do środowiska. Decydując się na wykładziny naturalne, wykonane z wełny warto pamiętać, że nie nadają się do stosowania w kuchni czy też łazience, ponieważ pod wpływem dużej ilości wilgoci mogą zmieniać swój kształt i rozmiar. W tych pomieszczeniach można zastosować wykładziny wykonane z trawy morskiej, które są dużo bardziej odporne na działanie wilgoci, a także są stosunkowo łatwe jeśli chodzi o utrzymanie w czystości.

Wykładziny sztuczne najczęściej wykonuje się z poliamidu, akrylu czy też polipropylenu. Wykładziny sztuczne charakteryzują się dużą odpornością zarówno na ścieranie, jak i zabrudzenia czy też zaplamienia.

Udostępnij: