Babiogórskie atrakcje: Skawica

Choć to Zawoja uchodzi za najsłynniejsze letnisko w rejonie Babiej Góry, musi się ona liczyć z poważną konkurencją. Sąsiednia Skawica to popularna wśród turystów miejscowość, na terenie której turystyka rozwija się coraz lepiej. To efekt licznych szlaków turystycznych, prowadzących m. in. w stronę Jałowca oraz Policy. To również coraz lepsze zagospodarowanie, dzięki czemu Skawica staje się doskonałą bazą dla turystów planujących górskie wycieczki. Rozwijająca się tu agroturystyka sprawia, że noclegi na terenie wsi można już znaleźć bez większych problemów. Tym, co najważniejsze, jest jednak wyjątkowy klimat panujący w tej miejscowości, znajdujące się na jej terenie atrakcje oraz piękna okolica. Gdzie można się wybierać na wycieczki ze Skawicy? Co warto wiedzieć na temat tego malowniczego i coraz bardziej popularnego letniska?

Historia tej wsi sięga XVI wieku, choć własnej parafii doczekała się Skawica dopiero w latach 50-tych XX wieku. W XIX wieku powstała tu niewielka kapliczka, która do dziś jest jedną z największych ciekawostek w centrum wsi. W jej pobliżu ujrzeć można kościół parafialny, którego budowę rozpoczęto tuż przed wybuchem II wojny światowej. Jego patronką jest Matka Boska Częstochowska. Przed kościołem rozciąga się sporych rozmiarów plac, na terenie którego można zobaczyć dość oryginalny pomnik papieża Jana Pawła II oraz Pomnik Pamięci Pokoleń, upamiętniający m. in. męczeńską śmierć ks. Jerzego Popiełuszki w 1984 roku. Te pomniki stały się, ze względu na swą formę, najbardziej charakterystycznymi wizytówkami Skawicy.

Z centrum wsi prowadzą też szlaki turystyczne, dzięki którym można urządzać ciekawe wycieczki. Skawica jest ceniona przede wszystkim jako dobry punkt wypadowy na Policę oraz na Halę Krupową. To miejsca wyjątkowo chętnie odwiedzane przez turystów, które mogą się pochwalić wspaniałymi walorami widokowymi oraz atmosferą, którą turyści są zachwyceni.

Udostępnij: