Pielęgnacja skóry głowy – Wszystko co musisz wiedzieć!

Czy wiesz, że 3% twojej całej skóra to ta, która znajduje się na głowie? Budowa skóry głowy różni się nieco od reszty. Oprócz tego, że składa się z 3 warstw, to różnicą jest to, iż posiada niezliczone ilości mieszków włosowych.  Gdy mówimy o pielęgnacji skóry, myślimy zazwyczaj o twarzy, szyi, dekolcie, wydaje się nam, że to są najbardziej narażone na oznaki starości miejsca. Badania dowodzą jednak, iż to skóra głowy zaczyna starzeć się najszybciej  jeśli odpowiednio o nią nie zadbamy.

Siwienie, świąd głowy, wypadanie włosów to pierwsze oznaki tego, że nasza skóra na głowie potrzebuje wsparcia. Ciekawym faktem jest też to iż wybierając szampon, większość ludzi wybiera go z zależności od typu włosów: proste, kręcone, suche, przetłuszczające się. Zaskoczeniem dla wielu może być to, że szampon przede wszystkim powinien być dobrany do skóry głowy, do jej potrzeb, rodzaju i problemów, z którymi się boryka. Skóra wytwarza z wiekiem coraz mniej sebum, dlatego nasze włosy tracą blask, jedynym skutecznym sposobem by ten blask wrócił, jest prawidłowa pielęgnacja naszej skóry pod włosami. Na rynku coraz więcej pojawia się produktów, które mogą nam w tym pomóc – od szamponów przeciwstarzeniowych, przez peelingi oraz maski.

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry głowy?

By prawidłowo zadbać o tę ważna część naszego ciała, powinniśmy poszukać odpowiednich produktów, które w naturalny sposób pomogą oczyścić skórę głowy. Niestety większość szamponów posiada w swoim składzie silikony, SLS lub inne parabeny, które oblepiają skórę głowy, tworząc nabudowania. Te blokady, pomimo iż niewidoczne gołym okiem, blokują porost nowych włosów i są przeszkodą do tego, by składniki odżywcze z szamponów mogły przeniknąć do cebulki. Prawidłowa pielęgnacja skóry głowy wymaga stosowanie szamponów naturalnych lub dermokosmetyków, które delikatnie oczyszczą naszą skórę głowy i zadbają o jej nawilżenie i prawidłowe pH. By prawidłowo zadbać o naszą skórę głowy, zaleca się:

  • Przed każdym myciem głowy szczotkować swoje włosy

  • Unikać gorącej i twardej wody

  • Dokładnie spłukiwać każdy produkt, który nakładamy na włosy i skórę głowy

  • Raz w tygodniu stosować peeling 

  • Raz w tygodniu stosować maskę nawilżającą 

  • Dobierać produkty dopasowane do potrzeb skóry głowy

Udostępnij: