Kubeczek menstruacyjny

Higiena kobiet jest szczególnie istotna w czasie okresu. Podpaski czy tampony są dziś codziennością w damskich torebkach. Na rynku pojawiła się jednak doskonała alternatywa dla tradycyjnych środków higienicznych – kubeczek menstruacyjny. To innowacyjny produkt, który może być używany nawet przez 12 godzin.

Rozwiązanie to daje każdej kobiecie swobodę i niezależność, szczególnie podczas trudnych dni. Jest doskonałym rozwiązaniem na intensywny dzień w pracy, likwidując zupełnie konieczność wymiany podpasek czy tamponów. Jeśli zastanawiacie się, czy kubeczek menstruacyjny to bezpieczne rozwiązanie, odpowiadamy – tak! Wykonany jest z medycznego silikonu, neutralnego dla ciała.

Kubeczek menstruacyjny

Kubeczek menstruacyjny znacznie usprawnia także funkcjonowanie w podróży. Zapewne doświadczyłaś sytuacji, w której – podczas wielogodzinnej podróży – musiałaś kilkukrotnie wymieniać podpaskę lub tampon. Kubeczek menstruacyjny likwiduje tę konieczność, ponieważ działa aż przez 12 godzin od pierwszej aplikacji. Co istotne – nie musisz zabierać do walizki kilkunastu kubeczków. Wystarczy jeden, który umyty pod bieżącą wodą, znów nadaje się do ponownego wykorzystania.

Istotnym argumentem, dlaczego kubeczek menstruacyjny jest doskonałym rozwiązaniem dla każdej nowoczesnej kobiety, jest także oszczędność pieniędzy. Kosztuje znacznie mniej niż tradycyjne produkty jednorazowego użytku. Jeśli właściwie zadbasz o kubeczek menstruacyjny, będzie ci doskonale służył nawet przez kilka lat. To ważne również z punktu widzenia ochrony środowiska – nie korzystasz bowiem z produktów, które ulegają pełnemu rozkładowi dopiero po kilkuset latach, zanieczyszczając ekosystem.

Udostępnij: