Jak wyczyścić betonowe nawierzchnie?

Przed nałożeniem materiałów ochronnych i hydroizolacyjnych należy przygotować i oczyścić powierzchnię. Czyszczenie betonu to praca, która jest dość czasochłonna i skomplikowana. Przed nałożeniem powłoki zawsze konieczne jest oczyszczenie powierzchni. Czysta powierzchnia to taka, na której nie ma żadnych substancji obcych, które mogłyby zmniejszyć siłę przylegania materiału.

Należy upewnić się, że na powierzchni nie ma aktywnych substancji biologicznych i chemicznych, takich jak azotany, chlorki, siarczki, węglowodory i inne. Są one usuwane, a następnie powierzchnia jest pokrywana produktem zapewniającym odporność. Powierzchnię betonu można czyścić na kilka sposobów.

Czyszczenie mechaniczne betonu

Czyszczenie betonu to obróbka powierzchni, do której wykorzystuje się szczotki metalowe, kubki diamentowe, tarcze, młotki do kruszenia i inne narzędzia. Czyszczenie można również wykonać przy użyciu zwykłej wody i odkurzacza. Narzędzia mogą mieć różną pojemność, pojemność i różne napędy.

W przypadku niektórych rodzajów materiałów hydroizolacyjnych nie zaleca się czyszczenia mechanicznego, ponieważ może ono wypolerować powierzchnię. Ponadto w przypadku stosowania tej metody czyszczenia w betonie mogą pojawić się mikropęknięcia. Przygotowana powierzchnia betonu musi być szorstka i równa. Nie mogą występować żadne wgłębienia ani wypukłości.

Udostępnij: