Czyszczenie tapicerki samochodowej. Warto porównywać ceny takich usług

Tapicerka w samochodzie z czasem ulega zabrudzeniu. Samodzielne czyszczenie tapicerki jest trudne i najczęściej nieefektywne. Można oczywiście ją wyczyścić wodą z detergentem, jednak takie przetarcie tapicerki samochodowej nie spowoduje, że będzie ona idealnie czysta. Konieczne jest znalezienie firmy działającej w branży czyszczenie tapicerki i zlecenie usługi jej wyprania odkurzaczem piorącym. 

Pranie tapicerki samochodowej. Na czym polega? 

Osoba czyszcząca tapicerkę, przy pomocy odkurzacza piorącego spryskuje ją mieszaniną wody i specjalnego proszku i natychmiast odsysa brudną wodę do pojemnika w odkurzaczu. Po czyszczeniu tapicerki wygląda ona jak nowa i – co najważniejsze – jest idealnie czysta. Może jednak przez jakiś czas po czyszczeniu jeszcze być wilgotna, dlatego czyszczenie tapicerki najlepiej wykonywać w ciepły, letni dzień. 

Decydując się na zlecenie takiej usługi, nie można zapominać, że jej koszt może być bardzo różny. Rzadko jest mniejszy niż sto złotych, często – w przypadku większych samochodów – jest dużo większy niż 200-300 złotych. Ceny takich usług są jednak bardzo różne, nie należy więc decydować się na pierwszą firmę, która działa w tej branży. O wiele lepszym rozwiązaniem jest porównanie kosztów prania tapicerki w kilku firmach i zlecenie jej wyczyszczenia w tej firmie, która takie usługi wykonuje niedrogo i profesjonalnie. 

 

Udostępnij: