Tuleje stalowe posiadają szeroki zakres zastosowania w produkcji

Tuleje stalowe posiadają szeroki zakres zastosowania w produkcji cylindrów czy też produkcji elementów do części maszyn. Stosuje się je również w sytuacji gdy należy zdemontować niechciany element tak aby po demontażu żadna z części nie wychodziła z podłoża. Tuleje stalowe możemy stosować w każdym rodzaju podłóża – porowatych i pełnych.

Tuleja stalowa jest kształtu wydłużonego pierścienia albo wydrążonego walca. Cechują się dużą wytrzymałością na zniszczenia spowodowane zużyciem oraz obrażenia w wyniku wysokich i niskich temperatur. Charakteryzuje się także umiejętnościom do przenoszenia obciążeń i tłumienia drgań. Tuleje stalowe cechują się również znacznym oporem ruchu, współczynnikiem tarcia oraz małym momentem. Posiadają też wysoką odporność na chemiczne substancje.

Tuleje stalowe zależnie od gatunku stali i normy posiadają różne specyfikacje. Tuleje te mogą być kwasoodporne, tuleje żaroodporne, tuleje duplex, tuleje nierdzewne. Przed zakupem należy też zwrócić uwagę na odpowiednie wymiary.

Udostępnij: