Spływ kajakowy Dunajcem

Przepływający przez Małopolskę Dunajec to jedna z najciekawszych i najbardziej malowniczych rzek Polski. W początkowym odcinku, pokonując Pieniny, Beskid Sądecki i Pogórze Rożnowskie ma charakter rzeki górskiej, z licznymi uskokami i bystrzami. Później jej nurt się uspokaja i leniwie przemierza rozległe równiny Niziny Nadwiślańskiej, gdzie wpada do Wisły. Urozmaicenie rzeki i piękno otaczającego ją krajobrazu sprawia, że miłośnicy aktywnego wypoczynku spędzą tu niezapomniane chwile podczas wycieczek rowerowych, raftingu czy spływu kajakowego Dunajcem.

Spływ kajakowy Dunajcem – czy warto?

Dunajec zapewni atrakcje każdemu, kto tylko zapragnie usiąść za wiosłem. Wprawni kajakarze poczują adrenalinę na górskich odcinkach rzeki. Szybszy nurt sprawi, że nie będą się nudzić i potrenują swoje umiejętności sterowania kajakiem. Dla początkujących odpowiedni będzie spływ kajakowy Dunajcem w jego nizinnym odcinku. Tutaj rzeka jest szeroka i spokojna, a woda sama niesie.

Dunajec pozwala spędzić aktywnie czas w kajaku, wśród natury, pięknych widoków i krajobrazów. W zależności od wybranego odcinka można podziwiać ciekawe formacje skalne, łagodne, zalesione wzniesienia lub malownicze równiny z charakterystycznymi wierzbami. W oddali zamajaczą ruiny zamków czy wieże zabytkowych kościołów. Wszystko to sprawi, że spływ kajakowy Dunajcem stanie się wspaniałą i niezapomnianą przygodą.

Udostępnij: