Rolety natynkowe czy podtynkowe? – Porównanie

Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie czym różnią się te dwa typy rolet. Rolety zewnętrzne natynkowe są mniej dyskretne niż podtynkowe, jednak z kolei rolety natynkowe są łatwiejsze w instalacji. Wybór odpowiedniego rodzaju jest dość istotny. Poniżej przekażemy kilka najważniejszych cech obu tych rodzajów rolet.

Rolety zewnętrzne natynkowe

Rolety zewnętrzne natynkowe są dość prostymi konstrukcjami. Są one tanie, łatwe w montażu co powoduje, że bardzo wiele osób decyduje się na to rozwiązanie. Bardzo często to rozwiązanie stosowane jest do montażu na istniejące okna czy też elewacje. Rolety tego rodzaju chowają się do owalnej skrzynki, która jest zależna od wielkości rolety oraz rodzaju pancerza. Na takiej rolecie można także zamontować zintegrowane moskitiery. Co znacznie rozszerza jej możliwości.

Rolety podtynkowe

Przede wszystkim rolety podtynkowe nie wymagają powiększania otworów okiennych. Skrzynkę, która przechowuje roletę, można wkomponować w elewację. Cała skrzynka rolety zewnętrznej znajduje się na zewnątrz budynku, a dostęp do skrzynki serwisowej możliwy jest dzięki klapie rewizyjnej.

Jeżeli ma się zamontowane już okna, to warto wybrać rolety zewnętrzne natynkowe, jednak jeżeli ma się okna i elewację dopiero w budowie to wtenczas lepszym wyborem będą rolety podtynkowe.

Udostępnij: