Nie pozwól sobie na zamrożone rury zimą!

Temperatury spadają, śnieg gromadzi się i nadszedł czas, aby udać się na północ, aby się pobawić! Ale czy kiedykolwiek przyjechałeś do swojego domu wakacyjnego na długi weekend tylko po to, by dowiedzieć się, że nie masz wody? Ciepło było włączone i wszystko wydawało się ciepłe, więc dlaczego miałyby się zdarzyć zamarznięte rury studzienne?

Jak wykryć i rozmrozić zamrożone rury?

Odkręciłeś wodę i wypłynęła tylko strużka? Czy lokalizacja znajduje się w pobliżu ściany zewnętrznej, przez którą woda wpływa do domu? Prawdopodobnie masz zamarzniętą fajkę!

  1. Próbując rozmrozić rurę, nie wyłączaj wody, a przepływ pomoże stopić zamarzniętą powierzchnię.
  2.  Zastosuj ciepło, ale używaj tylko elektrycznej poduszki grzewczej owiniętej wokół zamarzniętej rury studziennej, z łatwopalnych materiałów), suszarki do włosów, czy owinięcia rur ręcznikami nasączonymi gorącą wodą. Nigdy nie używaj palnika lutowniczego, nafty, propanu ani żadnego otwartego płomienia do rozmrażania rur! Z tymi metodami wiąże się duże niebezpieczeństwo pożaru!
  3. Podgrzewaj aż do przywrócenia pełnego ciśnienia wody. Jeśli nie możesz rozmrozić zamarzniętej rury studzienne lub zlokalizować zamarzniętego obszaru, zadzwoń do ekspertów pod numer 
    Jeśli jedna rura jest zamarznięta, możesz mieć wiele obszarów w domu! To kolejny dobry powód, aby wezwać profesjonalistów!

JEŚLI PRÓBOWAŁEŚ SAMODZIELNIE ROZMROZIĆ RURY, ALE BEZSKUTECZNIE:

Wiele osób może nie wiedzieć, że główna przyczyna zamarzniętych rur zaczyna się na zewnątrz, a nie tylko pod zlewami w łazience czy kuchni. Istnieje wiele czynników, które mogą się do tego przyczynić, w tym: przeciągi, pęknięcia w fundamencie, sezonowe nasycenie wodą gruntową, głębokość szronu w gruncie, bliskość linii wodnej do półki i tak dalej. 

Ale czy wiesz, że główną przyczyną zamarzniętych rur jest śnieg lub oczyszczanie ścieżki do karmnika dla ptaków, zagrody dla psów lub oranie podjazdu? Może jakiś „pomocny” sąsiad postanowił przekopać dla ciebie ścieżkę, ponieważ wiedział, że przyjedziesz do obozu?  

Jeśli linia wodna znajduje się pod którymkolwiek z tych odsłoniętych obszarów, usunięcie izolującego śniegu może spowodować, że linia szronu opadnie na głębokość rur wodociągowych. Podsumowując, nie wiesz, co tam jest i możesz nie wiedzieć, gdzie znajduje się zamarznięta linia, co powoduje kosztowne wykopy i wymianę rur.

Udostępnij: