Kolumnowe podnośniki hydrauliczne

Jednym z najpopularniejszych urządzeń, które służą do podnoszenia ciężarów i zyskały sobie duże uznanie użytkowników, są podnośniki hydrauliczne. Urządzenia te mają uniwersalne przeznaczenie, mogą być stosowane w różnych gałęziach gospodarki i do wielorakich zadań. Zajmują również ważne miejsce w robotach związanych z naprawą pojazdów samochodowych. Takich podnośników używa się do podnoszenia pojazdów w celu ułatwienia ich naprawy. Producenci zadbali, żeby w ich ofercie znalazł się kompleksowy wybór tych urządzeń. 

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych podnośników jest podnośnik hydrauliczny, który często nazywany jest żabą. Zaletą tego podnośnika jest łatwość obsługi i szybki czas podnoszenia pojazdu. Można go ustawić w właściwie każdym dowolnym miejscu pod uszkodzonym samochodem, a dzięki zainstalowanym w jego korpusie kółkom łatwo się nim manewruje.

Innym rodzajem tego typu urządzenia jest podnośnik hydrauliczny niskoprofilowy, który znalazł szerokie zastosowanie w stacjach obsługi pojazdów, serwisach ogumienia i w warsztatach samochodowych. Jego zaletą jest mała wysokość początkowa podnoszenia, co pozwala na wsunięcie go pod pojazdy z niskim zawieszeniem. Jest szczególnie przydatny do napraw samochodów sportowych.

Następnym typem podnośnika jest podnośnik hydrauliczny słupkowy, nazywany też butelkowym. Jego podstawową zaletą jest duży udźwig. Niektóre typy tych podnośników pozwalają na unoszenie ciężarów nawet do kilkudziesięciu ton. Nie posiada on jednak kółek i nie można go używać do napraw pojazdów z niskim zawieszeniem. Podczas pompowania wysuwa się słup z łapą, jednocześnie unosząc naprawiany pojazd.

Powszechnie stosowanym w warsztatach samochodowych podnośnikiem przeznaczonym do poważniejszych napraw jest hydrauliczny podnośnik kolumnowy. Podnośniki te cechują się niezawodnym i cichym działaniem, stabilnością i nie pochłaniają energii podczas opuszczania pojazdu. Mechanizm tego podnośnika działa dzięki zastosowaniu pomp, które są zasilane olejem. Kolumnowe podnośniki hydrauliczne zaopatrzone są w mocną podporę, która zapewnia stabilność podnoszonych pojazdów.

Podnośnikiem, który stosuje się do podnoszenia pojazdów z wysokim zawieszeniem podwozia jest podnośnik farmerski. Często się go używa do napraw urządzeń i maszyn rolniczych, jak również do wciągania ciężkich obiektów.

Udostępnij: