Jak wylać płytę betonową?

Plan działań wylewania betonu

  • Czas pracy: 2 godziny

  • Całkowity czas: 2 dni

  • Wydajność: płyta o powierzchni 9 stóp kwadratowych, grubość 4 cali

  • Poziom umiejętności: średniozaawansowany

  • Szacowany koszt: od 50 do 75 USD

Płyty betonowe to wielofunkcyjne nawierzchnie do domów i ogrodów. Stosowane do chodników, tarasów i podłóg , płyty betonowe są niedrogie w montażu i wystarczająco trwałe, aby przetrwać lata. Kiedy wylewasz własną płytę betonową , dajesz sobie materiał projektowy, który dostosowuje się do wszystkich Twoich potrzeb. Nie zapomnij o użyciu wysokiej jakości materiałów, polecanymi producentami są betoniarnie białystok.

Praca z betonem gotowym do mieszania

Dla większości majsterkowiczów najlepszym materiałem do budowy płyty betonowej jest gotowa mieszanka betonowa odporna na pękanie. Mokrą mieszankę wlewa się do przygotowanej formy drewnianej, a następnie pozostawia do utwardzenia. Po stwardnieniu betonu wybijane są boki formy i płyta jest gotowa do użycia.

Beton gotowy to mieszanka żwiru, piasku, cementu i innych dodatków. Gotowy beton zapakowany w worki i dostępny w większości centrów domowych zawiera wszystkie materiały potrzebne do wytworzenia betonu, z wyjątkiem wody.

Aby uniknąć ustawiania pręta zbrojeniowego (prętu zbrojeniowego) pod kątem wytrzymałości, kup gotową mieszankę odporną na pękanie. Jego syntetyczne włókna eliminują potrzebę zbrojenia płyt betonowych na małą skalę.

Praca betonu ręcznie w taczki wymaga siły, organizacji i szybkość. Do tej płyty o wymiarach 3 stopy na 3 stopy potrzebujesz dwóch asystentów. Dwie osoby będą mieszać beton w taczce, podczas gdy trzecia osoba rozprowadza zmieszany beton w formie.

Kiedy wylewać betonową płytę?

Poczekaj na suche, ciepłe warunki, aby wylać płytę betonową. W przypadku większości gotowych mieszanek temperatura powinna wynosić 70 stopni F lub więcej przez pięć dni po nalaniu. Płytę można wylewać w niższych temperaturach (50 do 70 stopni F), ale czas utwardzania wydłuża się do siedmiu dni. Najlepiej się do tego sprawdzi beton z betoniarni białystok.

Względy bezpieczeństwa

Podczas pracy z suchą mieszanką betonową z betoniarni białystok należy zawsze stosować ochronę dróg oddechowych, ponieważ podrażnia ona drogi oddechowe i płuca. Osiemdziesięciofuntowe worki z betonem są bardzo ciężkie, więc miej pomoc przy ich przenoszeniu.

Udostępnij: