Jak wybrać drukarkę do drukowania kart plastikowych

W przeszłości projektowanie i drukowanie kart identyfikacyjnych było domeną dużych międzynarodowych korporacji, agencji rządowych i profesjonalnych drukarni. Wraz z pojawieniem się stacjonarnych drukarek kart plastikowych, tworzenie spersonalizowanych identyfikatorów z pięknym wzorem i zdjęciem na karcie stało się przystępne nawet dla średnich i małych organizacji.

Różnorodność producentów i modeli drukarek, a także rozpiętość cen na rynku sprawiają, że trudno jest wybrać drukarkę kart plastikowych, która będzie idealna dla Twoich potrzeb.

Zdecyduj, jak ma wyglądać Twoja karta

Nowoczesne drukarki kart plastikowych oferują wiele możliwości nadruku: jednostronnie lub dwustronnie, jednokolorowo lub w pełnym kolorze – a oprócz standardowego nadruku na karcie, który pozostawia niewielką, 1-2-milimetrową obwódkę, istnieje możliwość nadruku „nad krawędzią”, gdzie karta jest całkowicie pokryta obrazem.

Określ liczbę kart, które zamierzasz wydrukować

Zastanów się, ile kart plastikowych wydrukujesz jednorazowo, w pierwszych miesiącach, a ile wydrukujesz ponownie później. To decyduje o klasie drukarki, a tym samym o jej cenie. Im większa moc drukarki, tym droższa będzie jej cena.

Wybierz typ przechowywania danych na karcie

Drukarki do drukowania na kartach plastikowych mogą również kodować pasek magnetyczny lub chip (mikroobwód) karty. W tym celu należy zamówić drukarkę z enkoderem (enkoderem).

Udostępnij: