Ile czasu zajmuje osuszenie domu po powodzi

Nikt nigdy nie spodziewa się, że ich dom zostanie zalany wodą w przypadku pęknięcia rury, awarii podgrzewacza wody lub katastrofy ekologicznej. Gdy niechciana woda dostanie się do domu, zazwyczaj pozostaje tam przez godziny, jeśli nie dni. Gdy tylko woda znajdzie się pod kontrolą, liczy się każda minuta. Nadszedł czas, aby wysuszyć dom i rozpocząć ocenę wyrządzonych szkód .

Osuszanie domu po powodzi trwa zwykle od 24 do 72 godzin. Możesz przyspieszyć proces osuszania domu po zalaniu poprzez:

  • Wypompowywanie wody.
  • Zacznij w naturalny sposób przemieszczać powietrze, otwierając okna i drzwi.
  • Porusz powietrze mechanicznie za pomocą wentylatorów.
  • Usuń wszelkie mokre przedmioty, które nie są przymocowane do domu.
  • Osuszać.

Jeśli wolisz wykonać tę pracę samodzielnie, Home Depot posiada dział renowacji i rekultywacji, który oferuje wynajem sprzętu. Możesz dostać wszystko, czego potrzebujesz – odkurzacze mokre, pompy, dmuchawy, grzejniki i osuszacze.

Jeśli szkoda nie zostanie usunięta szybko, ściany, a także dywany, podłogi, pokrycia dachowe i przedmioty osobiste mogą łatwo ulec uszkodzeniu i uniemożliwić ich naprawę lub przywrócenie. Obszary zalane szybko staną się niebezpieczne dla ludzi z powodu problemów z fundamentami, zgnilizny i rozwoju szkodliwych pleśni .

Jak wysuszyć dom po powodzi

Wypompowywanie wody

Naprawa szkód spowodowanych przez wodę rozpoczyna się od usunięcia wody. Będziesz chciał zaopatrzyć się w pompę ściekową lub użyć odkurzacza na mokro / sucho, aby usunąć jak najwięcej stojącej wody. Użyj mopa, aby uzyskać wszystko, czego nie może pompa lub odkurzacz. Jeśli masz do czynienia z pełną powodzią z kilkoma centymetrami stojącej wody, najlepszym rozwiązaniem będzie pompa zasilana gazem.

 

Przenoszenie powietrza w sposób naturalny i mechaniczny

Następnie musisz zacząć poruszać powietrzem. Można to osiągnąć, otwierając okna, aby naturalnie przemieszczać powietrze. Dodatkowo będziesz potrzebować wentylatora do dywanów lub mechanicznego napowietrzacza. Można je wypożyczyć za jedyne 20 USD dziennie. Możesz użyć mniejszych wentylatorów, takich jak wentylatory ½ HP, ale zalecamy zakup więcej niż jednego. To znacznie przyspieszy proces.

 

 

Usuń mokre przedmioty

Kanapy, zasłony, prześcieradła i wszystko inne należy wyjąć z dotkniętego obszaru i wysuszyć. Możesz zostawić je na zewnątrz lub najlepiej włożyć do suszarki, jeśli nadają się do suszenia w suszarce.

 

Osuszać

Po usunięciu większości stojącej wody z ziemi nadszedł czas, aby usunąć ją z powietrza. Wynajem lub zakup dużego osuszacza pomoże znacznie przyspieszyć proces osuszania domu po powodzi i jest stosunkowo przystępny cenowo, jeśli wynajmujesz. Będziesz chciał użyć komercyjnego osuszacza, który może osuszyć 18 galonów dziennie.

 

Identyfikacja źródła wycieku

Czasami określenie dokładnego źródła wycieku może być trudne. Firmy zajmujące się naprawą szkód spowodowanych przez wodę mogą używać kamer termowizyjnych do wykrywania lokalizacji wycieków lub pęknięć w ścianach i dachach. Działają one poprzez identyfikację obszaru, do którego dostaje się powietrze z zewnątrz – do którego dociera również woda. Kamery termowizyjne można również wypożyczyć w Home Depot lub innych sklepach ze sprzętem.

Udostępnij: