8 sposobów na osuszanie po zalaniu

Podejmij kroki, aby szybko wyschnąć, aby złagodzić szkody spowodowane przez wodę i uratować swój dobytek.

Wysuszenie po uszkodzeniu przez wodę powinno być na szczycie listy priorytetów czyszczenia .

Jeśli możesz wysuszyć przedmioty w ciągu 48 godzin, możesz uratować wiele towarów i uniknąć pleśni i rdzy.

1. Naturalnie poruszaj powietrzem

Jeśli wilgotność nie jest zbyt wysoka, otwórz okna i drzwi, aby rozpocząć cyrkulację powietrza. Otwórz drzwi szafy i szafki oraz wyjmij szuflady.

2. Przenieś powietrze mechanicznie

Wypożycz lub kup wentylatory o dużej mocy, aby zwiększyć cyrkulację powietrza. W zależności od rozmiaru i mocy wentylatory kosztują od 50 do 500 USD; 20 dolarów dziennie do wynajęcia. (Nie używaj centralnego klimatyzatora ani dmuchawy pieca, jeśli kanały HVAC znajdują się pod wodą.)

3. Osuszaj

Przenośny osuszacz może usuwać parę wodną z powietrza w zamkniętym pomieszczeniu, takim jak sypialnia lub pokój wypoczynkowy na dole. Zamknij okna i drzwi pokoju, aby zapobiec przedostawaniu się większej ilości wilgoci. Kup duży osuszacz (270 USD), aby nie musieć często opróżniać szuflady na wodę. Gwarantuje to skuteczne osuszanie po zalaniu.

4. Pompuj wodę

Pompa miska olejowa  jest pompa zatapialna że ciągle przemieszcza wodę z domu za pomocą węża lub rury. Jeśli masz stojącą wodę o głębokości kilku cali, pomocna może być pompa. Wypożycz pompę do miski olejowej za około 44 USD dziennie lub kup ją za 100 USD i więcej.

5. Odkurzacz w sklepie na mokro/sucho

Niektóre odkurzacze sklepowe są przeznaczone do użytku w mokrych warunkach. Te odkurzacze wysysają wodę z dywanów i dają Ci szansę na walkę o uratowanie dywanów i od ściany do ściany. Nie używaj zwykłego odkurzacza domowego, którego wnętrze nie jest chronione przed wodą. Odkurzacz o pojemności 6 galonów na mokro/sucho kosztuje 50 USD; 16 galonów kosztuje około 170 USD.

6. Usuń rozmoczone obiekty

Wyciągnij mokre dywany i meble na słońce, aby zmniejszyć poziom wilgoci wewnątrz przez aktywne osuszanie po zalaniu. Usuń wykładzinę winylową lub linoleum, aby zapewnić maksymalne parowanie. Wyrzuć mokrą izolację pod podłogami.

7. Zamroź papiery

Aby zyskać na czasie, włóż mokre książki i zdjęcia do plastikowych toreb i włóż do zamrażarki, w której nie ma mrozu. Zapobiegnie to dalszemu niszczeniu i zapobiegnie powstawaniu pleśni i pleśni. Kiedy masz czas na osuszanie po zalaniu, wyjmij książki z zamrażarki i wysusz je powietrzem lub wentylatorem.

8. Absorbuj wilgoć!

Osuszacze (żel krzemionkowy, glinka, tlenek wapnia) pochłaniają wilgoć jak gąbka. Przepuszczalne dla wody opakowania ze środkiem osuszającym i mokrymi przedmiotami należy umieszczać w hermetycznych pojemnikach lub w zamkniętych miejscach, takich jak szafy. Niektóre środki osuszające zmieniają kolor, wskazując, że są nasycone, co może zająć dni lub tygodnie, w zależności od zawartości wilgoci.

Udostępnij: