Deszczówka w ogrodzie – jak ją zbierać ?

Amfory (różnią się od innych ceramicznych dzbanów tym, że ich grube korpusy, od jajowatych do butelkowych, były zaprojektowane specjalnie do transportu dużej ilości płynów (wina, oliwek, olejów i przetworzonego sosu rybnego) lub produktów suchych, takich jak ziarno, orzechy, owoce, warzywa, owoce, warzywa i owoce. Amfora na deszczówkę to duże ceramiczne naczynie, które było używane od 1500 r. p.n.e. do 500 r. n.e. do transportu wina i innych produktów w całym basenie Morza Śródziemnego, zaopatrując starożytne imperia greckie i rzymskie.

Chociaż ich forma znacznie różni się od naszych współczesnych pojemników na wodę, kształt i wzornictwo były wyraźnie wynikiem tego samego rozumowania, które stosujemy dzisiaj przy projektowaniu udanych pojemników.

Amfora na deszczówkę – zalety naczynia

Amfora na deszczówkę posiada niezwykły kształt, a zwłaszcza spiczasta podstawa, ułatwiały przenoszenie, przechowywanie, transport i wykorzystanie w kanałach marketingowych, które były zupełnie inaczej ukształtowane niż te używane obecnie.  Amfora na deszczówkę została zaprojektowana w stylu śródziemnomorskim, z fakturą gliny i odpowiednio bogatym kolorem terakoty. Do podłączenia filtra rynnowego przewidziana jest specjalna przestrzeń z uszczelką.

  • Duża pojemność przy niewielkich rozmiarach.

  • Łatwy montaż kurka spustowego (wyposażenie dodatkowe) dzięki wyprofilowanemu otworowi gwintowanemu.

  • Szczególnie odporny na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne.

  • Dodatkowe wygodne przyłącze do zasysania wody za pomocą uniwersalnego zestawu węży (wyposażenie dodatkowe) lub do opróżniania. pozostałości wody przed zamrożeniem.

Udostępnij: